Zámky našeho blízka 2. díl (Zborovice 5) (2023)

By | 12.11.2023

Vstupte do tajemného světa kamenných pevností a romantických zámků, kde němé kamenné stěny vyprávějí o bohaté historii. Filmový dokument nás zavede do malebné krajiny, kde se okouzlujícími obrazy mísí s tajemstvím minulosti.

Zámeček na Světlé u Kroměříže, tento malebný zámeček není pouhým kamenným útočištěm, ale bránou do doby, kdy lov nebyl pouze sportem, ale uměním a zážitkem spojeným s elegancí a šlechtictvím.

Zámeček, malý ale impozantní zasazený do zeleně Cetechovic, zve diváky na cestu časem. Jeho kameny, poznamenané věkem, skrývají příběhy šlechtických rodin a nevypočitatelných intrik, které třásly zdmi tohoto pohádkového sídla.

Střílecký hrad a zámek se skvostnou historií, ožívá ve světle filmového plátna. Kameny hradu nesou vůni romantiky, která se linula koridory během nesčetných láskyplných příběhů.

Cimburk s výhledem na okolní krajinu vypadá jako strážce času. Jeho věž se tyčí do nebe jako strážce minulosti, který odhaluje tajemství a historii.

Koryčany, kde se střetávají historie a legendy, jsou místem, kde se filmový dokument stává cestovníkem v čase. Zámek nás zasvěcuje do tajemství minulosti, zatímco okolní příroda vytváří idylické pozadí pro tyto příběhy.

Smrďavka, kde historie a kouzla splývají do jednoho, je místem, kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh.

Bzenec, kde se minulost mísí s přítomností, je poslední zastávkou na této pouti filmovým světem. Jeho zámek stojí jako památka na éru, která formovala krajinu a lidi zdejší, kteří se zapsali do historie tím, jak tuto půvabnou pevnost opřádali svými příběhy.

Film na DVD zakoupíte zde: Zámky našeho blízka 2. díl (Zborovice 5)